in

Poraz Vojvodine u Novom Pazaru, Spartak bolji od Čukaričkog

Tim Novog Pazara je već u prvom poluvremenu obezbedio ubedljivu prednost zahvaljujući mladom napadaču Luki Markoviću koji je za petnaestak minuta postigao het trik i obezbedio 3:0 već u prvom poluvremenu za domaći tim.

U nastavku su gosti pokušavali da pruže ravnopravniji otpor ali im je tek u 70 minutu igre uspelo da postignu počasni pogodak za konačnih 3:1.

O duelu Spartaka i Čukaričkog je sve bilo mnogo dramatičnije iako su i u ovom meču domaćini dobro počeli nadmetanje i poveli sa 2:o golovima u 32. i 37. minutu igre.

Tim Čukaričkog nije posustao i u samom finišu prvog poluvremena uspeva da smanji na 2:1 da bi i izjednačili pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade.

U nastavku neizvesnog duela domaćini uspevaju da golom u 53. minutu dođu do nove prednosti koju su 83. minutu novim pogotkom pretvaraju u konačnu pobedu sa 4:2.

Fudbaleri Voždovca su na gostovanju ubedljivo nadigrali tim Mačve sa 2:0 iako se ravnopravan duel odvijao tokom većeg dela utakmice. Posle sat vremena igre Marko Putinčanin postiže prvi pogodak za goste, da bi samo četiri minuta kasnije Justas Lasickas uvećao na 2:0.

U duelu Bačke i Javora bilo je takođe dramatičnih obrta jer su gosti poveli sa 2:0 u prvom poluvremenu i učinilo se da će slaviti na gostujućem terenu.

Domaćini su ipak uspeli da u nastavku meča pojačaju pritisak i pogotcina sredinom drugog poluvremena izjednače na konačnih 2:2.

Kraj utakmice.

90. minut – Devetak je šutirao sa oko 30 metara, ali je lopta otišla pored stative.

88. minut – Posle duplog pasa sa Bojićem, udarac sa oko sedam-osam metara iskosa je uputio Vukadinović, ali je Drobnjak odbranio.

81. minut – Izvršena je peta izmena i u timu Vojvodine: izašao je Siniša Saničanin, a ušao Ognjen Đuričin.

78. minut – Perić je šutirao sa oko 23-24 metra iskosa, ali je lopta otišla pored stative.

77. minut – Zbog prekršaja nad Živićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Bogdan Mladenović. Odmah potom, izvršena je i peta izmena u timu Novog Pazara: zbog povrede, iz igre je izašao Marko Marinković, a ušao je Mirza Delimeđac.

76. minut – Posle centaršuta Drinčića iz slobodnog udarca, udarac glavom sa oko pet-šest metara iskosa je uputio Mrkaić, lopta je išla pod prečku, ali je odlično odbranio Drobnjak.

74. minut –Izvršena je i četvrta izmena u timu Novog Pazara: izašao je Branislav Tomić, a ušao Nikola Kovačević.

70. minut – Zbog odugovlačenja igre prilikom izvođenja auta, žuti karton u ekipi Novog Pazara dobio je Dušan Živić.

69. minut – GOOOL!!! Vojvodina je smanjila na 1:3. Andrić je dobro prošao po desnoj strani i centrirao, a Bojić glavom sa oko četiri-pet metara prosledio loptu u mrežu.

64. minut – Sise je šutirao sa oko 30 metara iskosa, ali je lopta otišla van okvira gola.

60. minut – Mladenović je uputio volej-udarac sa oko 18 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko preko gola.

58. minut – Vukadinović je šutirao sa oko 18 metara iskosa, Drobnjak je odbranio, ali je lopta potom došla do Mladenovića, koji je šutirao sa oko 11-12 metara, ali je lopta otišla preko gola.

55. minut – Izvršena je i treća izmena u timu Novog Pazara: izašao je Luka Marković, a ušao Almir Aganspahić. Odmah potom, Tomić je šutirao sa oko 30 metara iskosa, ali je lopta otišla preko gola.

Počelo je drugo poluvreme. U timu Vojvodine, izvršena je četvorostruka izmena: izašli su Vladimir Kovačević, Nemanja Čović, Dejan Zukić i Miodrag Gemović, a ušli Stefan Đorđević, Momčilo Mrkaić, Aranđel Stojković i Bogdan Mladenović. Takođe, izvršena je i dvostruka izmena u timu Novog Pazara: izašli su Nemanja Dragutinović i Ševkija Resić, a ušli Nikola Nedeljković i Nemanja Perić.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut – Zbog verbalne rasprave sa pojedinim članovima iz uprave FK Novi Pazar, sudija Peter Piper pokazao je crveni karton šefu stručnog štaba Vojvodine Nenadu Lalatoviću.

44. minut – GOOL! Novi Pazar vodi 3:0. Marković je šutirao sa oko 20 metara i poslao loptu pod prečku gola Vojvodine.

43. minut – Posle centaršuta Drinčića, udarac glavom sa oko četiri-pet metara je uputio Saničanin, ali je lopta otišla pored stative.

42. minut – Zukić je šutirao sa oko 25 metara iskosa, ali je lopta prošla pored stative.

33. minut –Zbog prekršaja nad Zukićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Novog Pazara dobio je Ševkija Resić.

29. minut – GOOL! Pazarci duplirali vođstvo! Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 30 metara izveo je Drinčić, ali je Drobnjak uhvatio loptu. Odmah u sledećem napadu, Novi Pazar je udvostručio vođstvo. Sise je dodao loptu do Markovića, koji je prihvatio loptu u šesnaestercu Vojvodine i šutirao iz okreta sa oko 11-12 metara, nakon čega se lopta od bliže stative odbila u mrežu.

26. minut – GOOL! Novi Pazar je poveo 1:0. U kontranapadu, Tomić je šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, Vukliš je odbranio, ali je lopta potom došla do Markovića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara doveo svoj tim u vođstvo.

17. minut – Marinković je šutirao sa oko 30 metara, ali je Vukliš uhvatio loptu.

15. minut – Devetak je šutirao sa oko 27-28 metara iskosa, ali je Drobnjak uhvatio loptu.

14. minut – Zukić je šutirao sa oko 25 metara iskosa, ali je lopta otišla pored stative.

6. minut – Drinčić je šutirao sa oko 25 metara, ali je Drobnjak uhvatio loptu.

1. minut – Vukadinović je dobro prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, driblingom se oslobodio svog čuvara i odigrao pas do Bojića, koji je šutirao sa oko sedam metara iskosa, ali je Drobnjak odbranio.