in

Magija Mitrovića za trijumf nad Irskom!

Uz dosta muke, strepeći u poslednjim minutima zbog kiksa, Srbija je došla do početna tri boda – najviše zahvaljujući Aleksandru Mitroviću.

Mitrović stigao Bobeka na listi strelaca

Aleksandar Mitrović, sa dva gola u večerašnjoj utakmici došao je do 38 pogodaka za reprezentaciju i na večnoj listi izjednačio se sa čuvenim Stjepanom Bobekom.

Priliku da se sam nađe na vrhu liste imaće već u subotu kada Srbija dočekuje Portugaliju.

Napadač Fulama, koji je postao rekorder državnog tima po broju golova (65), ušao je posle sat vremena igre i sa dva gola u rasponu od sedam minuta skoro pa rešio sve dileme.

Jedan je bio majstorskim lob udarcem, a drugi u njegovom stilu – glavom.

Činilo se da će “Orlovi” na debiju Dragana Stojkovića Piksija lako upisati pobedu, ali se za to “pobrinuo” Stefan Mitrović neshvatljivim kiksom i poklonjenim golom Ircima.

Tada je vratio kratku loptu golmanu Dmitroviću, što je iskoristio Long, vratio Kolinsu, a ovaj uneo dramu.

Ipak, Srbija je izdržala u poslednjim minutima… I uhvatila zalet za Katar sa jako bitnom pobedom, nad direktnim konkurentom, što se nije desilo čak 11 godina – da kvalifikacije “Orlovi” uspešno započnu.

orlovi, fudbal, irska777

A poluvreme nije obećavalo.

Praktično smo “prosuli” 40 minuta, nismo stvorili šansu, nisu ni Irci bili bolji, ali su iskoristili jedini pokušaj preko Alana Brauna, koji je glavom šokirao sve na “Marakani” u 18. minutu.

Ni to nije bilo dovoljno, srpski fudbaleri su bili stegnuti, a onda je usledio bljesak.

Đuričić i Tadić su kombinovali onako kako bi češće trebalo da radi, kapiten je poslao Vlahovića pred gol gostiju i golgeter Fiorentine je poslao dijagonalu za 1:1.

I to nam je dalo krila “Orlovima” da polete.

Od bojažljivih Piksijevih momaka postali su Srbija kakvu želimo da viđamo češće, pošto je Srbija i do poluvremena mogla do preokreta, ali nije sve do – Mitrovića.

orlovi, fudbal, irska544

Tada se Mitrogol razgoropadio, poslao dva hica u gol Ostrvljana i izrastao u junaka.

Srbija već za tri dana igra sa Portugalom u Beogradu i moraće mnogo bolju partiju da pruži.

Ako uopšte želi da isparira aktuelnom prvaku Evrope.

U drugom meču A grupe Portugalija je savladala Azerbejdžan 1:0. Srbija u subotu dočekuje Portugaliju, a potom u utorak gostuje u Azerbejdžanu.

Ovako je protekao tok meča:

Kraj meča!

mitrovic, orlovi

90. minut – Igraće se još četiri minuta. Toliko su sudije produžile.

86. minut – GOL! Irska je smanjila na 3:2. Veliki kiks Stefana Mitrovića, sa kapitenskom trakom. Vratio je užasnu loptu Dmitroviću, prikrao mu se Šejn Long i dodao za Džejmsa Kolinsa koji je ubacio u praznu mrežu. Neverovatno da ulazimo u dramu – 3:2.

76. minut – GOOOL!!! Mitrooooović za 3:1! Drugi gol našeg centarfora za osam minuta. Sada je akciju pokrenuo Stahinja Pavlović, prepustio je Tadiću, koji je idealno centrirao, pogodio Mitrovića u glavu, a ovaj je smestio u mrežu.

69. minut – GOOOL!!!  Preokret – 2:1 za Srbiju! Magija Aleksandra Mitrovića! Kakav potez, kakav lob našeg najboljeg strelca. Sa dosta osećaja je prebacio golmana Irske i doneo preokret Srbiji.

64. minut – Dvostruka promena u ekipi Srbije. Aleksandar Mitrović i Nemanja Maksimović su na terenu, umesto Račića i Đuričića.

63. minut – Milenković – blizuuu! Namestio se, imao prostora, šutirao, ali je lopta zamalo prošla pored gola. Nije bio jak udarac, zato je i Vlahović pokušao da je stigne… Nije uspeo.

57. minut – Opet period loše igre Srbije. Kao da Irci više žele drugi gol. Prilog u tome govori da su u samo minut imali dve dobre šanse, ali se nisu snašli pred Dmitrovićem.

52. minut – Irci traže penal zbog uklizavanja Mitrovića, ali je start bio čist i gosti dobijaju korner.

djuricic, orlovi

51.minut – Vlahović postiže gol iz ofsajda. Vlahović je još jednom matirao golmana gostiju, ali iz ofsajda.

46. minut – I odmah šansa za Srbiju. Tadić je odlično provukao loptu do Đuričića, a ovaj vratio Lukiću na 16 metara, ali je vezista Torina prebacio gol. Loš udarac iz sasvim solidne pozicije.

Počelo je drugo poluvreme. Jedna izmena na poluvremenu – Kostić je u igri umesto Mladenovića.

orlovi, fudbal66

Kraj prvog poluvremena.

44. minut – Još jedna šansa za Đuričića. Odlično je Tadić proigrao Đuričića, ovaj snažno šutirao, ali golman Irske odbranio. Novi korner.

40. minut – GOOOL!!! Vlahović je izjednačio! Dobar napad Srbije, Tadić je glavom spustio loptu za Vlahovića, a napadač “viole” preciznim udarcem doneo Srbiji izjednačenje.

35. minut – Bačenih pola sata. Osim što Srbija gubi, za pola sata ama baš ništa nije pokazala. Možda jedna poluprilika, poneki korner i to je sve. Nova Srbija, a stare navike…

28. minut – “Pogubljena” Srbija. Opet stare boljke, opet nema kreativnost, opet bledo… Nadamo se da će se promeniti situacija…

18. minut – Gol! Srbija gubi od Irske! Alan Braun je strelac! Kalum Robinson je centrirao sa desne strane, a vezista prestona nadskočio Mladenovića i pogodio glavom za 0:1- Irska vodi iz prvog udarca. Početak iz košmara za Srbiju!

11. minut – Srbija pokušava da se nametne Ali joj ne ide baš najbolje, Irci su u “bloku” i disciplinovano se brane.

orlovi, fudbal, irska

6. minut – Tri kornera zaredom za Srbiju. Preneli su fudbaleri Srbije težište na polovinu rivala… Prethodno, je Vlahović bio u prilici, ali je jedan defanzivac Irske izbio loptu ispred njega.

4. minut – Doerti već “požuteo”. Preoštar start nad Mladenovićem i odmah je Italijan Masa izvadio karton.

20.45 – Počeo je meč.

orlovi, fudbal

19.30 – Piksi iznenadio sastavom! Napravio je nekoliko zanimljivih promena. U starnoj postavi je mladi Pavlović, a debituju Gajić i Račić!

Srbija: Dmitrović – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Gajić, Lukić, Račić, Mladenović – Tadić, Đuričić – Vlahović.

Irska: Travers, Kolman, O’Šej, Klark, Stivens, Molumbi, Kulen, Braun, Doerti, Robinson, Konoli.

Nakon neuspeha protiv Škotske u baražu za plasman na EURO 2020, smene selektora Ljubiše Tumbakovića, a potom i ostavke predsednika Saveza Slaviše Kokeze, počinje nova era srpskog fudbala, svi se nadaju rezultatski uspešnija.

Fudbaleri Srbije duelom sa reprezentacijom Irske počinju kvalifikacije u kojima ih očekuju tri meča u narednih sedam dana.

Novi selektor Dragan Stojković okupio je timu Sportskom centru FSS-a u Staroj Pazovi i uveren je da će ova generacija plasmanom na Mundijal u Kataru ispisati lepu stranicu istorije našeg fudbala.

U zgusnutom rasporedu mečeva naša selekcija posle večerašnje utakmice u subotu dočekuje Portugaliju, a narednog utorka sledi meč protiv Azerbejdžana u Bakuu.

Srbija od 20.45 sati na stadionu “Rajko Mitić” dočekuje Republiku Irsku, u subotu protivnik na istom mestu biće Portugalija, dok će 30. marta Srbija gostovati Azerbejdžanu u Bakuu.