in

Slovenija prvi put u istoriji bolja od Hrvatske, pobeda Crne Gore, BiH osvojila bod u Finskoj

Jedini gol na meču postigao je Lovrić u 15. minutu. Ovo je prva pobeda Slovenije u međusobnim duelima, nakon šest poraza i tri remija.

Vicešampion sveta je imao više prilika, mada je one konkretnije, čini se, propustila domaća ekipa. Mudro su nakon vodećeg pogotka igrali disciplinovano, defanzivno i na kraju ostvarili veliki trijumf.

U ovoj grupi, odigrana su još dva meča. Kipar i Slovačka su remizirali bez golova (0:0), dok je Rusija slavila na Malti sa 3:1.

Golove za goste postigli su Dzjuba, Fernandeš i Sobolev, dok je za Maltu pogodio Mbong.

Francuzi ostali bez pobede, BiH osvojila bod u Finskoj

Fudbaleri Francuske i Ukrajine odigrali su nerešeno 1:1, dok su fudbaleri Finske i Bih, takođe, podelili bodove – 2:2.

Francuska, svetski šampion, kvalifikacije za novi Mundijal počela je remijem na svom terenu. Poveli su Francuzi u Parizu golom Antoana Grizmana u 19. minutu, ali je Ukrajina došla do izjednačenja autogolom Kimpembea u 57.

Francuzi su dominirali do kraja meča, pokušavali na sve načine da dođu do trijumfa, ali su Ukrajinci izdržali i sačuvali bod.

U drugom meču grupe D, Finska i BiH su odigrali nerešeno 2:2. Posle 45 minuta igre bez golova, usledio je spektakl u Helsinkiju.

Gosti su poveli u 55. minutu, golom Pjanića, ali su Finci preokrenuli golovima Pukija.

Gosti su do boda došli preko nekadašnjeg fudbalera Vojvodine – Miroslava Stevanovića, u 84. minutu meča.

BiH je prva na tabeli, Finska druga, slede Ukrajina i Francuska. Svi imaju po bod. Poslednji je Kazahstan koji još nije odigrao prvi meč.

Jovetić režirao preokret u Rigi, Turska bolja od Holandije

Reprezentacija Crne Gore savladala je u gostima Letoniju sa 2:1 na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Domaći su poveli u 40. minutu, golom Ikaunijeksa. Ipak, Crna Gora je izjednačila već u narednom, preko Stevana Jovetića. Fudbaler Monaka je doneo Crnoj Gori trijumf, novim golom, u 83. minutu meča.

U drugom meču iste grupe, Turska je na svom ternenu pobedila Holandiju sa 4:2.

Burak Jilmaz je pogodio u 15. minutu, a potom i u 34, a treći gol za domaće postigao je Čalhanoglu na startu drugog dela igre.

Holanđani su uspeli da unesu malo drame u meč, pošto je Klasen pogodio u 75, a onda i Luk de Jong u 76. minutu. Ipak, Jilmaz je novim golom, kojim je kompletirao het-trik, otklonio svaku dilemu u 81. minutu meča.

Imali su gosti šansu da dodatno ublaže poraz, ali Memfis Depaj nije iskoristio penal u sudijskoj nadoknadi. Najlakši posao u grupi imala je Norveška, koja je sa 3:0 savladala Gibraltar.

Norveška je prva u grupi sa tri boda, koliko imaju i Turska i Crna Gora. Letonija je bez bodova, prate je Holandija i Gibraltar.

Belgija sigurna protiv Velsa, Češka deklasirala Estoniju

Reprezentacija Belgije savladala je Vels sa 3:1 u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Velšani su poveli u Briselu, golom Harija Vilsona u desetom minutu.

Međutim, Belgijanci su preokrenuli do poluvremena. Prvo je pogodio De Brujne u 22. minutu, zatim i Torgan Azar, šest minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku sa penala u 73. minutu meča.

U drugom meču grupe, Češka je u gostima deklasirala Estoniju sa 6:2. Domaći su poveli u 12. minutu, preko Sapinena, ali su vodećim golom samo razbudili goste.

Patrik Šik je izjednačio u 18. minutu, zatim je Barak doneo prednost Česima u 27. minutu. Onda je na scenu stupio Souček, koji je postigao het-trik za 17 minuta.

Jankto se upisao u strelce u 56. minutu, a Anijer je ublažio poraz u 86. minutu. Češka je prva sa tri boda, koliko ima i Belgija, dok su Belorusija, Vels i Estonija bez bodova.